Испечатете ја страната
Можност за пракса во Стопанска банка АД Скопје

Стопанска банка АД Скопје има потреба од редовни студенти на додипломски и постдипломски студии од економските насоки за изведување на практична настава во СБ.

„Ако сте заинтересирани да стекнете студентска пракса во нашата компанија, Ве молиме испратете кратка биографија и придружно писмо, со назнака ’студентска пракса’ на следнaва електронска адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.“ - се вели во краткиот оглас од Стопанска банка.

Ова е одлична можност за студентите на Универзитетот „Гоце Делчев“ со кој банката има склучено договор за меѓусебна соработка.

Share this article
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…