Испечатете ја страната
(Видео) Стипендии за магистерски и докторски програми на универзитет во Кина

Технолошкиот универзитет „Вухан“ во Вухан (Wuhan University of Technology) - Кина и оваа година им нуди можност на студентите на УГД за стипендии за студирање во Кина. Станува збор за можност која овој Универзитет ја дава како резултат на потпишаниот Договор за соработка со УГД. Стипендијата е обезбедена преку Советот за стипендии на Кина.

Овој Универзитет е на Шангајската листа на најдобри универзитети во светот.

Сите заинтересирани студенти можат да се обратат кај продеканот на Машински факултет доц. д-р Мишко Џидров на електронската адреса Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или на телефон +389 32 550 867.

На следниов линк може да се најде и Повикот за аплицирање за стипендиите.

Линк од Универзитетот: http://english.whut.edu.cn/ 

Последен пат изменето на Вторник, 07 Февруари 2017 16:32
Одбележен под
Share this article
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…