Стипендии за интернационални талентирани студенти

Секоја година 54 стипендии во вредност од 5.000 евра им се доделуваат на млади, интелигентни, талентирани и амбициозни студенти кои се гледаат себеси како граѓани на светот.

Стипендиите се наменети за студенти кои живеат во земји надвор од Европската Унија.

За да аплицирате за стипендијата треба да бидете студент во прв или втор циклус на студии и да доставите есеј согласно со правилата за пишување есеј. Апликацијата за стипендија заедно со есејот треба да се достават најдоцна до 31 март 2017 година.

Повеќе информации на следниот линк.

Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…