Повик за Научна конференција „Општествените промени во глобалниот свет“

Правниот факултет при УГД и оваа година, четврта по ред, ја организира Меѓународната научна конференција насловена како „Општествените промени во глобалниот свет“.

Конференцијата ќе се одржи на 6 и 7 септември во просториите на Правниот факултет при УГД, а ќе се организира на македонски, англиски и на руски јазик.

Во продолжение можете да ги најдете повиците на англиски и на македонски јазик. Повикот трае до 21 април.

Последен пат изменето на Среда, 22 Март 2017 08:37
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…