Амбасадата на Австрија нуди стипендии на тема „Конфликт и соработка“

Амбасадата на Република Австрија во Скопје има чест да ве информира во врска со Програмата за стипендија на Европскиот  форум Алпбах на тема „Конфликт и соработка“. Стипендијата нуди можност за учество на семинари и  пленарни дебати.

Повеќе информации за конкурсот и програмата можете да најдете на веб-страницата:

https://www.alpbach.org/en/scholarships/scholarships-of-the-european-forum-alpbach-foundation-and-partner-organisations/

(рок за пријавување 31.3.2017 г.)

Последен пат изменето на Среда, 22 Март 2017 08:32
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…