Универзитет во Полска нуди стипендии за македонските студенти

Универзитетот „Даброва Горница“ во Полска нуди можност за стипендии за студентите во Република Македонија. Станува збор за меѓународни стипендии на три програми за специјализација во областа на менаџментот, меѓународните односи и компјутерските науки за академската 2017/2018 година.

Стипендијата што ја доделува универзитетот е во вредност од 320 евра месечно и отвора можност за сите заинтересирани студенти.

Повеќе информации можат да се најдат на веб-страницата www.scholarships.wsb.edu.pl.

Последен пат изменето на Петок, 12 Мај 2017 13:21
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…