Повик за аплицирање за интернационалната стипендија (IPS) за пракса и работа во германскиот Бундестаг

И оваа година е отворен Повикот за аплицирање на студентите на УГД за интернационалната стипендија за престој и изведување практика во германскиот Бундестаг. Апликациите треба да се испратат најдоцна до 30 јуни 2017 година на следната е-адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Се очекува поголем број студенти да аплицираат за оваа стипендија, а особено се охрабруваат апликанти од Македонија кои ќе имаат можност да престојуваат во оваа институција. На веб-страницата на Германската амбасада во Скопје е поставен линк каде што можете директно да добиете известување и информации за овој вид стипендија: www.bundestag.de/ips.

Последен пат изменето на Понеделник, 07 Август 2017 12:06
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…