Можност за едномесечен престој во Чикаго, САД

Стејт департментот на САД заедно со Американската амбасада во Република Македонија им нудат на 16 млади од Македонија, Босна и Херцеговина, Хрватска и Словенија да поминат еден месец на обука во Чикаго во САД.

Станува збор за обука од областа на технологијата и претприемништвото, а деталите можат да се најдат на следниов линк: https://mk.usembassy.gov/central-europeantech-innovation-entrepreneurship-fellowship-program/.

Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…