Повик за 9. Ораторска вечер на УГД

Клубот на оратори заедно со Правниот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ распишуваат повик за 9. Ораторска вечер. Овој настан се одржува традиционално секоја година, а целта е студентите да ги покажат своите ораторски способности и јавно да зборуваат на теми кои сметаат дека треба да ги актуализираат.

Право на учество имаат сите студенти на Универзитетот, а натпреварувањето е во категорија слободни говори.

Пријавувањето може да се направи на електронските адреси Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. и Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Повеќе информации на www.facebook.com/club.na.oratori.ugd.

Последен пат изменето на Вторник, 19 Февруари 2019 10:27
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…