Можност за платена пракса за студенти

Фондацијата за развој на локалната заедница - Штип објавува Јавен повик до сите млади заинтересирани за вклучување во платена програма за практикантство.

Условите за учество во програмата за практикантство се:

  • Да е невработен/-а на возраст до 34 години;
  • Добро познавање и користење на англиски јазик;
  • Добро познавање на работа со компјутерски програми и MS Office;
  • Способност за тимска работа;
  • Да е во можност да оди на службени патување во земјава и во странство.

Заинтересираните кандидати се пријавуваат со испраќање на кратка биографија (CV) на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите., најдоцна до 15.3.2019 г.

Повеќе информации на следниов линк.

Последен пат изменето на Понеделник, 11 Март 2019 08:51
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…