Повик за млади за учество во меѓународен проект

Повик за учество во проект насловен „Тренинг за мапирање на конфликти“ е објавен од страна на неколку меѓународни организации во кои е вклучена и Република Северна Македонија.

Повикот може да се најде онлајн, а крајниот рок за аплицирање е 26 август. 

Линк до Повикот https://medium.com/@youthpeaceambassadors/open-call-for-participants-conflict-mapping-training-6-10-october-2019-9c5cd56fae94

Последен пат изменето на Вторник, 20 Август 2019 13:17
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…