Повик до студентите од УГД за учество во Конкурс за комични стрипови

Доколку имате талент за цртање и пишување, Американската амбасада нуди одлична можност за учество во Конкурс за комични цртежи и содржини.

Овој Конкурс е одлична можност студентите од сите факултети и академии на Универзитетот „Гоце Делчев“ да се вклучат и авторите на најдобрите комични стрипови ќе имаат можност да присуствуваат на специјален настан со американски графички новелист.

Пријавувањето за Конкурсот се врши преку испраќање на скениран или фотографиран комичен стрип на следнава е-адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Во апликацијата, освен стрипот, треба да се вклучат и име, презиме, возраст, име на делото и информација за контакт.

Крајниот рок за пријавување е 15 март.

Фејсбук линк до настанот: https://www.facebook.com/119869762156/videos/vb.119869762156/10153449981802157/?type=2&theater.

Последен пат изменето на Вторник, 15 Март 2016 15:56
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…