Целосни стипендии за студии во Тајланд

Меѓународниот технолошки институт „Сириндорн“ во Тајланд доделува стипендии за одлични странски студенти во областа на инженерството, технологијата и менаџментот за магистерска или докторска диплома.

Кандидатите треба да имаат одлични оценки, да имаат добри препораки и да не се добитници на друг вид стипендија. Целосната стипендија покрива: трошоци за живот, патување, останати трошоци, здравствено осигурување и школарина.

Пријавувањето трае до 25 април.

Повеќе информации на ft.ugm.ac.id.

Последен пат изменето на Среда, 16 Март 2016 11:11
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…