Факултетот за бизнис во Талин доделува стипендии од 2.000 евра

Факултетот за бизнис во Талин доделува стипендии за кандидати за студирање на факултетот. Стипендиите се наменети за студенти на втор циклус студии. Стипендијата изнесува 2.000 евра.

Пријавувањето трае до 9 април.

Повеќе информации на sqore.com.

Последен пат изменето на Среда, 16 Март 2016 11:09
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…