Стипендии за магистерски програми на Универзитетот во Тарту, Естонија

Универзитетот во Тарту, Естонија, е еден од петте најдобри универзитети во Источна Европа. Универзитетот нуди магистерски програми во различни области. 

Секоја програма има различни стипендии и различни школарини за студирање. За повеќето од програмите се достапни стипендии за покривање на школарината. Пријавувањето трае до 15 април. 

Повеќе информации пронајдете ОВДЕ.

Последен пат изменето на Среда, 06 Април 2016 11:50
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…