Стипендии за студирање и истражување во Словачка

Националната програма за стипендирање е наменета за поддржување на додипломци, универзитетски професори, истражувачи и уметници кои сакаат да го продолжат образованието во Словачка. 

Програмата поддржува студии и престој на универзитети и во истражувачки организации на странски кандидати. Стипендиите ги покриваат трошоците за живот. Пријавувањето за стипендиите трае до 30 април 2016 г. 

Повеќе детали пронајдете ОВДЕ.

Последен пат изменето на Четврток, 07 Април 2016 13:29
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…