Бесплатен курс по шпански јазик

Во тек е пријавување за основен курс по шпански јазик, кој се имплементира преку веб-страницата iVersity.

 

Овој курс се состои од 23 видеолекции поделени во 20 поглавја. Овие видеолекции прикажуваат реални комуникативни ситуации во различни контексти, така што преку нив може да се добие практично и корисно разбирање на шпанскиот јазик.

За проследување на овој курс не е потребно претходно познавање на шпанскиот јазик.

Курсот е бесплатен, а сите заинтересирани кандидати можат да се пријават на овој линк

Последен пат изменето на Среда, 04 Мај 2016 10:23
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…