Испечатете ја страната
Бесплатна oбука за човекови права

Меѓународната фондација Борис Трајковскиги поканува сите заинтересирани млади да се пријават на обуката „Човекови права“.

Обуката е дел од проектот „Младите - чувари на демократријата“ поддржан од Амбасадата на САД во Р. Македонија и има за цел да го зголеми учеството на младите во демократскиот живот и демократските процеси.

Целта на обуката е учесниците да се стекнат со знаења и вештини за концептите за човекови права и механизмите за заштита на истите.

Обуката ќе се одржи на 14 мај 2016 година (сабота), во 11 часот, во Едукативниот тренинг центар „Борис Трајковски“ (ул. „Костурски херои“ 17-21, Скопје, спроти паркингот на Универзална сала).

Пополнете ја пријавата за учество и испратете ја на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или во инбокс на официјалната фан страница.

 

Последен пат изменето на Петок, 13 Мај 2016 12:35
Одбележен под
Share this article
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…