Испечатете ја страната
Практична настава во Шпаркасе банка

Шпаркасе банка Македонија АД Скопје ве поканува да ја реализирате вашата практична настава во нашите организациони делови:

  • Микрокредитирање;
  • Картично работење;
  • Кредитна и депозитна администрација;
  • Домашен и девизен платен промет;
  • Експозитури.

Потребни услови за аплицирање: редовни студенти запишани на додипломски или постдипломски студии и познавање на работа со компјутер (Microsoft Office).

Практичната настава ќе биде со времетраење од 8 часа дневно во период од минимум еден и максимум два месеци.

Доколку сте заинтересирани, испратете ја вашата кратка биографија на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Последен пат изменето на Петок, 20 Мај 2016 10:37
Одбележен под
Share this article
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…