Приказ на предметите според таг: nauka

Земјоделскиот факултет при УГД беше домаќин на координативен состанок по билатерален проект помеѓу Р Македонија, во кој учествуваат Земјоделскиот факултет на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип и Универзитетот за хемиски технологии Шенјанг – НР Кина.

Објавено во Наука

Условите во средината во којашто луѓето живеат, учат, работат и творат влијаат врз широк опсег на здравствени области, одредувајќи ги ризиците и здравствените исходи.

Објавено во Наука

 

 

Правниот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип објавува Повик за доставување на трудови за осмиот број на Годишен зборник на факултетот.

Објавено во Наука

Делегација составена од проректорот за настава на УГД, деканот на Земјоделски факултет и професор од овој факултет неодамна го посетија Универзитетот во Шенгјанг, Кина.

Објавено во Наука

Тројца студенти од Универзитетот „Гоце Делчев“ учествуваат на Школата за природно право во Охрид која е во организација на Центарот за стратегиски истражувања на МАНУ.

Објавено во Наука
Страница 14 од 71

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…