Приказ на предметите според таг: obrazovanie

Професорот Јово Атељевиќ од Бања Лука во изминатата седмица, како дел од својот престој на УГД, одржа предавања пред студентите на Економскиот факултет во Скопје, Струмица и во Штип.

Објавено во Образование

Овој курс им нуди на студентите по медицински науки подобро разбирање и вештини во справувањето со ХИВ вирусот и сличните заболувања, нивна превенција и нега на болните. Акцентот ќе биде ставен на најновите пристапи во лекувањето на ХИВ.

Објавено во Образование

Познатиот астрофизичар Нил ДеГрас Тајсон на својот профил на социјалната мрежа Редит често одговара на прашања поврзани со науката, но и со неговите животни ставови.

Објавено во Образование

Една нова американска студија истражува како децата реагираат на дисциплинските мерки кои ги преземаат нивните наставници и родители и дава одговор на тоа: која од овие дисциплински мерки децата ја гледаат како фер.

Објавено во Образование

Кога ќе го прочитате името на ова село сигурно ќе мислите дека станува збор за случајно наредени букви. Сепак, се работи за село во Велика Британија кое има најдолго име во светот.

Објавено во Образование
Страница 29 од 37

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…