Стипендии и конкурси

Министерството за образование и наука објави Конкурс за доделување на стипендии за едносеместрални преддипломски/дипломски студии и…
Постапката за избор на студенти кои ќе бидат стипендирани од страна на УГД е завршена и…
Компанијата АССЕКО СЕЕ објави оглас за платена пракса, отворен за студенти од областа на информатичките науки…
Колеџот „Humber“ во Канада доделува целосни и делумни стипендии за школарина за нови странски студенти на…
Европскиот форум „Alpach 2016“ се одржува од 17 август до 2 септември во Тирол, Австрија. Форумот…
Страница 21 од 22

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…