Стипендии и конкурси

Меѓународниот технолошки институт „Сириндорн“ во Тајланд доделува стипендии за одлични странски студенти во областа на инженерството,…
Факултетот за бизнис во Талин доделува стипендии за кандидати за студирање на факултетот. Стипендиите се наменети…
Доколку имате талент за цртање и пишување, Американската амбасада нуди одлична можност за учество во Конкурс…
Министерството за здравство објави Јавен оглас за запишување кофинансирана приватна специјализација или супспецијализација за доктори на…
Министерството за образование и наука распиша Конкурс за доделување на 20 стипендии за додипломски и постдипломски…
Страница 22 од 22

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…