Стипендии и конкурси

Програмата Стипендиум хунгарикум (Stpendium Hungaricum) на Владата на Унгарија за академската 2017/2018 година предвидува да бидат…
Студентската организација ИАЕСТЕ Македонија (Меѓународна организација за размена на студенти од техничките факултети) го распишува Надворешниот…
Министерството за образование и наука за академската 2017/2018 година ќе додели 2 (две) стипендии на додипломски…
Амбасадата на Руската Федерација распишува Конкурс за прием на државjани на Република Македониjа на студии во…
Секоја година 54 стипендии во вредност од 5.000 евра им се доделуваат на млади, интелигентни, талентирани…
Страница 10 од 22

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…