Стипендии и конкурси

„Young Package“ е програма која организира натпревар за меѓународен дизајн во пакување со тема „Open &…
Технолошкиот универзитет „Вухан“ во Вухан (Wuhan University of Technology) - Кина и оваа година им нуди…
Се објавува почеток на поднесувањето на пријави за Фулбрајт студентската програма за академската 2018/2019 година за…
The Fulbright Student Competition for the 2018-2019 Academic Year Is Now Open
Во рамки на проектот за словенски студии, Министерството за образование, млади и телесно воспитување на Република…
Страница 11 од 22

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…