Стипендии и конкурси

„Плати брзо“ ДООЕЛ има потреба од практикант/и во насока на професионално усовршување на студентите (апсолвенти или…
Центарот за интеркултурен дијалог во партнерство со European Projects Association и Македонски зелен центар распишуваат Отворен…
Остана уште само една недела за пријавување на студентите за конкурсот „Патуваме во Европа 2016“. Она…
Глобалната иницијатива за биомедицина во партнерство со Медицинската школа при Универзитетот во Загреб ги покануваат професионалците…
Цивика мобилитас објавува Повик за доделување мали грантови за практикантство кои ќе понудат поддршка на интеракцијата…
Страница 15 од 22

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…