Стипендии и конкурси

Млади инфо интернационал поттикната од интересот за Наградата за социјално претприемништво ја организира првата Летна програма…
Проектот на УСАИД „Со читање до лидерство“ објавува Повик за споделување успешни искуства и активности од…
Дизајнерките на накит Јана Ацевска и Мима Пејоска организираат дводневна бесплатна Работилница за дизајн размислување (DESIGN…
Шпаркасе банка Македонија АД Скопје ве поканува да ја реализирате вашата практична настава во нашите организациони…
Меѓународната фондација „Борис Трајковски“ ги поканува сите заинтересирани млади да се пријават на обуката „Човекови права“.
Страница 17 од 22

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…