Стипендии и конкурси

Дали сакате да го доживеете првото професионално искуство? Да научите како да извршувате интересни активности и…
Американскиот Стејт департмент и Универзитетот во Пенсилванија нудат бесплатни онлајн курсеви под кратенката MOOC, кои се…
Францускиот институт во Скопје, во соработка со асоцијацијата Метаморфозис и регионот Нормандија, го организира второто издание…
Во тек е пријавување за основен курс по шпански јазик, кој се имплементира преку веб-страницата iVersity.
На 7 мај 2016 година, „Ајде Македонија!“ и Работната група за животна средина на Мировниот корпус …
Страница 18 од 22

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…