Стипендии и конкурси

Доделените стипендии се однесуваат за усовршување или постдипломски студии: а) Усовршување: времетраењето на стипендиите е две…
ПСМ Фондација во рамките на проектот „Интегрирање на етничките малцинства на пазарот на трудот преку поттикнување…
Со брзото развивање на пазарот и со драстичното растење на бројот на продажни салони за облека…
Да се биде добар студент е предизвик. Многу студенти се принудени да плаќаат за нивното образование…
Организацијата ИАСТЕ Македонија, во склоп на кампањата за нови членови, традиционално организира семинар за тренинг и…
Страница 19 од 22

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…