Наука

Успешно завршија двата дена во рамките на Конференцијата со наслов „Економски и социјални импликации од ковид-19,…
Тоа што се очекува да произлезе како резултат од проектот претставува огромен предизвик кој може да…
На Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип се одржа презентација на проектот „Следење на аерозагадувањето во Скопје“…
Факултетот за туризам и бизнис логистика и УГД го реализираа вториот од серијата вебинари поврзани со…
Економскиот факултет при Универзитет „Гоце Делчев” во Штип ќе биде домаќин на Tретата меѓународна научно-стручна конференција…
Студентски организирана медицинска асоцијација СОМА) ве поканува на работилница на тема „Етички дилеми при трансплантација на…
Факултетот за туризам и бизнис логистика е домаќин на вебинар „Влијанието на ковид-19 врз економските движења:…
Страница 1 од 50

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…