Работилница на тема „Етички дилеми при трансплантација на органи и прекинување на бременост“ со д-р Владимир Чадиковски

Студентски организирана медицинска асоцијација СОМА) ве поканува на работилница на тема „Етички дилеми при трансплантација на органи и прекинување на  бременост (фетоцид)” со  д-р Владимир Чадиковски, доцент на Факултетот за медицински науки при УГД - Штип, детски кардиохирург  во Клиничката болница „Аџибадем Систина“– Скопје.  

Работилницата ќе се одржи онлајн, на 11.3.2021 (четврток) во 18 часот.  

Поради големиот број на заинтересирани, сите кои нема да можат да се вклучат на Microsoft Teams настанот ќе можат, во живо, да го следат на Facebook страницата, SOMA: https://www.facebook.com/soma.stip12 

Настанот е сертифициран. 

Најава на присуство кај Мартина Јанева: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.  

Предавач: доц. д-р Владимир Чадиковски

Организатор на настанот: Мартина Јанева 

Тема: „Етички дилеми при трансплантација на органи и прекинување на бременост (фетоцид)“ 

Датум: 11.3.2021 година

Последен пат изменето на Среда, 10 Март 2021 10:00
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…