Во следниот серијал од аудио емисии посетителите на „УГД ЛАЈФ“ ќе ги запознаеме со најзначајните научници во светот. Во оваа прва емисија ве запознаваме со големиот британски филозоф, политички економист и научник Џон Стујарт Мил.

Џон Стујарт Мил се смета за највлијателен филозоф од англиското говорно подрачје во 19 век.
Аудио емисии со биографии на познати светски научници, филозофи, уметници и останати влијателни луѓе очекувајте секој ден на веб-страницата на „УГД ЛАЈФ“.

Последен пат изменето на Понеделник, 19 Октомври 2015 15:02
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…