(ФОТО) Фасцинантната миграција на животните

Да се види миграцијата на животните во природата е навистина посебно и фасцинантно искуство. Секоја година бројни животни мигрираат од едниот до другиот крај на светот. Прашањето коешто секогаш си го поставуваме е: како знаат каде и кога треба да одат? Годишното време и температурата секако се нивните главни водичи, иако целиот процес до крај можеби за нас ќе остане неразбирлив.

Во продолжение 10 фотографии кои сигурно ќе ве воодушеват.

 

 

Последен пат изменето на Четврток, 22 Октомври 2015 13:33
Одбележен под
Share this article

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…