Наука

Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип преку Технолошко-техничкиот факултет е партнер во проектот „Кружната економија како модел…
Во рамките на проектот МАПС, вчера се одржа Меѓународната конференција од областа на миграцијата и азилот…
Од 13 до 15 септември 2021 год. се одржа Годишната конференција на Советот на докторско образование…
Успешно завршија двата дена во рамките на Конференцијата со наслов „Економски и социјални импликации од ковид-19,…
Тоа што се очекува да произлезе како резултат од проектот претставува огромен предизвик кој може да…
На Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип се одржа презентација на проектот „Следење на аерозагадувањето во Скопје“…
Факултетот за туризам и бизнис логистика и УГД го реализираа вториот од серијата вебинари поврзани со…
Страница 1 од 51

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…