Наука

Реномираната холандска издавачка куќа ИОС Прес, како издание во серија-Е од Програмата за наука за мир…
Професори од Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип, како претставници на Универзитетскиот спортски и културен центар на…
Со цел почитување на мерките за заштита и спречување на ширење на корона вирусот, наместо претходно…
Проектот БИООТПАД – Плаќај колку што создаваш отпад по 33-месечни активности полека се движи кон својот…
Излезе од печат брошурата „Примена на системи плаќаш колку што создаваш отпад и самостојни единици за…
CEFE International, во соработка со ЦЕФЕ Македонија и Економски Факултет Штип, реализираат истражување преку кое треба…
Проф. д-р Ленче Милошева, клинички психолог, национално стручно лице за контакт за ментално здравје со Светската…
Страница 3 од 50

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…