Наука

Факултетот за медицински науки и Универзитетот „Гоце Делчев“ Штип се стекнаа со стручњак во областа на…
На Инфо денот, организиран во Пробиштип, тимот што го спроведува проектот „Биоотпад“ ги презентираше резултатите постигнати…
Реномираната холандска издавачка куќа ИОС Прес, како издание во серија-Е од Програмата за наука за мир…
Професори од Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип, како претставници на Универзитетскиот спортски и културен центар на…
Со цел почитување на мерките за заштита и спречување на ширење на корона вирусот, наместо претходно…
Проектот БИООТПАД – Плаќај колку што создаваш отпад по 33-месечни активности полека се движи кон својот…
Излезе од печат брошурата „Примена на системи плаќаш колку што создаваш отпад и самостојни единици за…
Страница 4 од 51

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…