Наука

Секоја година околу милион луѓе ширум светот умираат од рак кој е предизвикан од мутација на…
Научници од белгискиот Универзитет „КУ Луевен“ открија нов метод за преработка на сирова нафта чиј краен…
Научен тим составен од генетичари и ветеринари успешно го направи првото вештачко оплодување кај кучиња. Се…
Стариот стереотип дека играњето видеоигри не е добро за вас е побиено од низа истражувања кои…
Застапниците на вегетаријанството тврдат дека консумацијата на месо е штетна за околината и дека ако повеќе…
Лондонскиот маратон е еден од најголемите спортски настани во светот кој го држи Гинисовиот рекорд како…
Нашата галаксија не е толку многу добредојдена за живот како што се мислеше. Космичка радијација, експлозии…
Страница 41 од 50

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…