Наука

Стивен Хокинг, еден од најголемите умови на денешницата, постојано е на мета на јавноста во потрага…
Големиот популаризатор на науката, харизматичниот астрофизичар Карл Сеган се обиде преку својата книга „Свет прогонет од…
Иако наизглед е обична лента која нема некои конкретни специфики, во својата суштина таа е ефикасно…
Птиците се помеѓу најиздржливите живи суштества на планетата, со повеќе од 10.000 живи видови на оваа…
Брзината на светлината изнесува 299 792 458 м/с. Но што е со брзината на мракот?
Колкава е, теоретски, највисоката температура која би можела да постои во Универзумот?
Шведскиот научник Ханс Рослинг преку статистика ја објаснува бегалската криза со која се соочува цела Европа.…
Страница 49 од 50

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…