Наука

Колкава е, теоретски, највисоката температура која би можела да постои во Универзумот?
Шведскиот научник Ханс Рослинг преку статистика ја објаснува бегалската криза со која се соочува цела Европа.…
Иако водните животни пливаат во она што се вели дека е клучен извор на животот –…
Страница 51 од 51

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…