Наука

На 6 мај оваа година Обединетите нации го објавија драматичниот нацрт-извештај во кој потенцираат дека животот…
Правниот факултет, меѓу другите активности кои ги спроведува по повод одбележувањето на Денот на Европа, на…
Проф. д-р Ленче Милошева, редовен професор на Факултетот за медицински науки, во улога на национален координатор…
Земјоделскиот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип по вторпат го организира Меѓународното научно-стручно советување „Агронаука…
Соработка на Факултетот за природни и технички науки при УГД, Факултетот за електротехника и информациски технологии…
Во свечената сала на Правниот факултет денес беше промовирана книгата „Реторика – историски и современи аспекти“.
Студентите од насоката Дентална медицина на Факултетот за медицински науки при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип…
Страница 7 од 51

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…