Наука

Претставници од Земјоделскиот факултет, во периодот од 10 до 12 октомври, учествуваа на 65. јубилејна Научна…
Студентот Коста Замановски од Факултетот за медицински науки при УГД ја доби наградата за најдобра постер-презентација…
Во изминатите две недели, во Белград, во организација на д-р Зорица Мариќ, интернационален супервизор и РЕБТ…
Земјоделскиот факултет при УГД беше домаќин на координативен состанок по билатерален проект помеѓу Р Македонија, во…
Условите во средината во којашто луѓето живеат, учат, работат и творат влијаат врз широк опсег на…
Правниот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип објавува Повик за доставување на трудови за осмиот…
Делегација составена од проректорот за настава на УГД, деканот на Земјоделски факултет и професор од овој…
Страница 10 од 51

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…