Студентската организација за студенти по медицина (СОМА) се ...
Универзитетското студентско собрание на УГД во соработка со ...
Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип во соработка со Мајкрософт ...
Почитувани студенти на УГД, Пандемијата ни ја ограничи можноста
Студентите од Технолошко-техничкиот факултет под менторство на
Неколку студенти од Универзитетот „Гоце Делчев“ изминатиот ...

Приказ на предметите според таг: tehnologija

Петок, 08 Јануари 2021 11:25

АНКЕТА: Како се информираш?

Универзитетските медиуми спроведуваат анкета која има за цел да даде слика за потребите и навиките на младите и притоа да креира начин за нивно подобро информирање.

Објавено во Технологија

Компанијата Мајкрософт на својата официјална веб-страница го издвои Универзитетот „Гоце Делчев“ како успешен пример за премин од физичко во учење на далечина (https://aka.ms/UGD_EN).

Објавено во Технологија

Факултетот за информатика при УГД учествува на 3D/VR виртуелниот саем „IoT трендови во 2020", што ќе се одржи од 7 до 9 јули 2020 година.

Објавено во Технологија

Како резултат на продлабочената соработка меѓу УГД и Мајкрософт студентите и вработените на Универзитетот имаат можност бесплатно да се стекнат со сертификати за Microsoft Azzure, софтвер за Cloud Computing и да бидат дел од менторска програма за Visual Studio.

Објавено во Технологија

Факултетот за информатика на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип ќе биде домакин на вториот државен FIRST LEGO League натпревар на Република С. Македонија.

Објавено во Технологија
Страница 1 од 16

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…