Спортскиот и културен центар при УГД организира вебинар на тема
Традиционално, по деветти пат, во пресрет на патрониот празник
Физичката активност е најефикасниот начин за зачувување на ...
Студентските избори на УГД се веќе во процедура на пријавување.
Со просек 9,8, Григориј Ангов бил студент со највисок просек во
Студентската организација за студенти по медицина (СОМА) се ...

Наука

Ново истражување кое беше објавено на 13 јануари годинава во списанието Scientific Reports покажува дека некои…
Британски научници неодамна анализираа резултати од истражување спроведено во 1932 година, а резултатите покажале дека веројатно…
Женскиот хормон естроген има анти-вирусни ефекти против инфлуенца тип А вирусот или обичен грип. Ова го…
Според некои размислувања, дури 80 отсто од популацијата која денес живее на Земјата никогаш до сега…
Физичарите деновиве беа прилично возбудени од информацијата дека конечно се детектирани брановите на гравитацијата – бранување…
Нов материјал направен од микроскопски слоеви на кобалт може да претвора гас од карбон диоксид во…
Кучињата можат да препознаат емоции кај човекот преку комбинирање на информации од различни сетила – способност…
Страница 37 од 50

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…