Спортскиот и културен центар при УГД организира вебинар на тема
Традиционално, по деветти пат, во пресрет на патрониот празник
Физичката активност е најефикасниот начин за зачувување на ...
Студентските избори на УГД се веќе во процедура на пријавување.
Со просек 9,8, Григориј Ангов бил студент со највисок просек во
Студентската организација за студенти по медицина (СОМА) се ...

Наука

Периодниот систем доби четири нови хемиски елементи. Во системот ќе бидат додадени елементите 113, 115, 117…
Истражувачи од Медицинскиот Универзитет „Алберт Ајнштајн’ во Њу Јорк, предводени од доктор Ричард Липтон откриле дека…
Аматерот-астроном Емануел Консеил откри „нова ѕвезда“ во галаксијата Триангулум токму на католички Божиќ. Ова откритие Емануел…
Развивањето на оригинална и креативна идеја бара симултана акција на две целосно различни мозочни мрежи: асоцијативна,…
Што е она што те привлекува да го посетуваш Фејсбук? Вестите? Игрите? Фидбекот на твоите објави?…
Ако имате чувство дека животот ви дава свеж почеток секој понеделник не си измислувате. Неодамнешна научна…
Во последните неколку месеци стотина поларни мечки тргнаа кон близината на еден мал канадски град.
Страница 38 од 50

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…