Спортскиот и културен центар при УГД организира вебинар на тема
Традиционално, по деветти пат, во пресрет на патрониот празник
Физичката активност е најефикасниот начин за зачувување на ...
Студентските избори на УГД се веќе во процедура на пријавување.
Со просек 9,8, Григориј Ангов бил студент со највисок просек во
Студентската организација за студенти по медицина (СОМА) се ...

Наука

Во научното списание „Nature Biotechnology“ е објавен труд во кој истражувачите објаснуваат како би можеле да…
Професорот Еван Риско од Одделот за психологија на Универзитетот во Вотерлу направи интересно истражување во кое…
Фабиола Џианоти, италијанска физичарка специјализирана за физика на елементарните честици, е избрана за нов раководител на…
Кинески ровер на Месечината пронашол нов вид камен, нешто што досега никогаш не било проучувано на…
Како што изгледа, најголемиот судирач на честички во светот во ЦЕРН е на чекор да пронајде…
Луѓето се предодредени да се потат. Кога станува топло ние се потиме за да се излади…
Додека уживате во светкањето на вашата елка (или едноставно се воодушевувате на трудот на соседите и…
Страница 39 од 50

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…