Со просек 9,8, Григориј Ангов бил студент со највисок просек во
Студентската организација за студенти по медицина (СОМА) се ...
Универзитетското студентско собрание на УГД во соработка со ...
Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип во соработка со Мајкрософт ...
Почитувани студенти на УГД, Пандемијата ни ја ограничи можноста
Студентите од Технолошко-техничкиот факултет под менторство на

Наука

Во зимскиот период возењето на ниски температури може да биде вистински предизвик. Сите ја знаат опасноста…
Неодамна е снимено видео од лансирањето на минијатурната ракета на НАСА која беше изработена во соработка…
Сите сме гледале филмови во кои длабоко во вселената гори оган. Особено во филмот „Гравитација“ од…
Секоја година околу милион луѓе ширум светот умираат од рак кој е предизвикан од мутација на…
Научници од белгискиот Универзитет „КУ Луевен“ открија нов метод за преработка на сирова нафта чиј краен…
Научен тим составен од генетичари и ветеринари успешно го направи првото вештачко оплодување кај кучиња. Се…
Стариот стереотип дека играњето видеоигри не е добро за вас е побиено од низа истражувања кои…
Страница 40 од 50

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…