Со просек 9,8, Григориј Ангов бил студент со највисок просек во
Студентската организација за студенти по медицина (СОМА) се ...
Универзитетското студентско собрание на УГД во соработка со ...
Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип во соработка со Мајкрософт ...
Почитувани студенти на УГД, Пандемијата ни ја ограничи можноста
Студентите од Технолошко-техничкиот факултет под менторство на

Наука

Застапниците на вегетаријанството тврдат дека консумацијата на месо е штетна за околината и дека ако повеќе…
Лондонскиот маратон е еден од најголемите спортски настани во светот кој го држи Гинисовиот рекорд како…
Нашата галаксија не е толку многу добредојдена за живот како што се мислеше. Космичка радијација, експлозии…
Молекулите на протеинот миозин носат со себе топка од ендорфини заедно со актински филаменти во внатрешниот…
Група истражувачи од Универзитетот во Хелсинки и Универзитетот во Единбург се првите кои пронашле генетски материјал…
За разлика од луѓето, мајмуните не сфаќаат дека кога гледаат во огледало го гледаат нивниот лик.…
Луѓето сѐ помалку се потпираат на нивното претходно знаење и едноставно велат дека знаат тогаш кога…
Страница 41 од 50

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…