Со просек 9,8, Григориј Ангов бил студент со највисок просек во
Студентската организација за студенти по медицина (СОМА) се ...
Универзитетското студентско собрание на УГД во соработка со ...
Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип во соработка со Мајкрософт ...
Почитувани студенти на УГД, Пандемијата ни ја ограничи можноста
Студентите од Технолошко-техничкиот факултет под менторство на

Наука

Пред нас се новогодишните празници и одбројувањe на сѐ што се случуваше во 2015 година. Еден…
Меѓународната вселенска станица нуди можност детално да ги разгледате сите модули и сите интересни работи во…
Двајца проминентни научници со драстично различни погледи на врската помеѓу религијата и науката – Ричард Докинс…
Внесувањето витамини на своја рака скоро никогаш нема бенефит за здравјето, напротив некогаш може да биде…
Од боровинки до лешници, храна со антиоксиданси и уште многу други видови на храна во текот…
Парче мудрости од големиот Нил Деграс Тајсон
Што ја прави некоја музика толку убава и пријатна за увото? Најдобрите композиции направени некогаш се…
Страница 42 од 50

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…