Со просек 9,8, Григориј Ангов бил студент со највисок просек во
Студентската организација за студенти по медицина (СОМА) се ...
Универзитетското студентско собрание на УГД во соработка со ...
Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип во соработка со Мајкрософт ...
Почитувани студенти на УГД, Пандемијата ни ја ограничи можноста
Студентите од Технолошко-техничкиот факултет под менторство на

Наука

Озонската дупка над Антарктикот сега е поголема од површината на Северна Америка, што е рекорд приближно…
Проф. д-р Рубин Гулабоски од Факултетот за медицински науки неодамна одржа предавање на темата „Најголемите измами…
Јапонските научници измислија некршливо стакло кое е отпорно и на најсилни надворешни влијанија. Стаклото има посебна…
Нашите паметни телефони можат да направат многу – можат да сметаат, да ја одредат нашата географска…
Вашиот вкус за музика е ужасен. Ова би го рекла вашата мачка, затоа што таа има…
Изразот „иглени уши“ добива ново значење по откривањето на неколкуте видови полжави во Кина. Полжавите се…
Далтонизам е нарушување во распознавањето на боите е заболување кое погодува 1 од 12 мажи, односно…
Страница 44 од 50

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…