Со просек 9,8, Григориј Ангов бил студент со највисок просек во
Студентската организација за студенти по медицина (СОМА) се ...
Универзитетското студентско собрание на УГД во соработка со ...
Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип во соработка со Мајкрософт ...
Почитувани студенти на УГД, Пандемијата ни ја ограничи можноста
Студентите од Технолошко-техничкиот факултет под менторство на

Наука

Животот без шеќер знае да биде проблематичен. Сите ние знаеме дека шеќерот е штетен за нас,…
Многу прашања се покренаа откако Светската здравствена организација (СЗО) на почетокот од оваа седмица објави дека…
Во многу делови на светот промената на годишните времиња со себе носи и свои карактеристични бои,…
Кина сериозно се вклучува во истражувањето на генетски модифицираната храна (ГМО). По години псевдонаука, несигурност, кратење…
Возењето со јавен превоз или преминување низ група на луѓе на големи настани често значи –…
Институтот за истражување на рак во Велика Британија увидувајќи ја потребата од разјаснување на работите поврзани…
Четириесетгодишниот професор од Калифорнија Теренс Тао неодамна стекна светска слава затоа што успеа да го реши…
Страница 46 од 50

СЛЕДЕТЕ НЕ

Регистрирај се

За да ги добиваш новите содржини внеси ја твојата е-маил адреса
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…